İngiltere’den flaş iddia: Elon Musk, Manchester United’ı satın alabilir

İngiltere’den The Sun, Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın Manchester United’ı satın alabileceğini öne sürdü. The Sun’da yer alan haberde United için teklif verebilecek isimler listelenirken türk bir iş insanı da listede yer aldı.

PAYLAŞIMI ORTALIĞI KARIŞTIRMIŞTI

Musk, geçtiğimiz aylarda değişik bir toplumsal medya paylaşımıyla United hayranlarını çok heyecanlandırdı. Musk paylaşımında “Ayrıca, Manchester United’ı satın alıyorum. Beğenilen geldiniz.” sözlerine yer vermişti.

Bu açıklama, yalnızca İngiltere’de değil tüm dünyada büyük bir yankı uyandırdı. Bir kullanıcı tarafından önemli olup olmadığı sorulduğunda ise Musk, mevzuya dair net bir karşılık verdi: “Hayır, bu Twitter’da uzun müddettir devam eden bir latife. Rastgele bir spor ekibi satın almıyorum. Gerçi bir ekip alacak olursam bu Manchester United olurdu. Zira, çocukluğumda United’ı tutuyordum.”

KİŞİSEL SERVETİ 154 MİLYON STERLİN

Twitter’ın sahibi Elon Musk’ın son yayınlanan Forbes datalarına nazaran ferdî serveti 154 milyar sterlin (178 milyar euro) olarak belirlenmişti. SKY’da yer alan habere nazaran Glazer Ailesi, Manchester United’ı satın alacakların 5 milyar ile 9 milyar sterlin ortasında bir fiyatı gözden çıkarması gerektiğini sav etti.

LİSTEDE MUHSİN BAYRAK DA VAR

The Sun’da yer alan habere nazaran Türk iş insanı Muhsin Bayrak da Manchester United’ı satın alabilecek bireyler ortasında gösterildi. Habere nazaran Muhsin Bayrak’ın ferdî serveti 8 milyar sterlin olarak belirtildi. Listede yer alan öteki isimlerin ise Conor McGregor, Michael Knighton ve Jim Ratcliffe olduğu sav edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir