Bir ‘Erdoğan Sayesinde’ Gözaltısı Daha: Gece Saatlerinde Operasyon

Geçtiğimiz günlerde ‘Bu eser kıymetli mı geldi? Erdoğan sayesinde’ çıkartmalarını hazırlayan Becerikli Akkoyun isimli vatandaş gözaltına alınmış, sonrasında hür bırakılmıştı. CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi stajyer avukat da ‘Erdoğan sayesinde’ çıkartmaları sonrasında gözaltına alındı.

Sosyal medyada sıkça paylaşılan ‘Erdoğan sayesinde’ çıkartmalarını tasarlayan Uzman Akkoyun gözaltına alınmış ve yansılar sonrasında özgür bırakılmıştı.

“Bu eser size değerli mı geldi? Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun” yazılı çıkartmaları marketlerdeki eserlerin üzerine yapıştıran CHP Nilüfer İlçe Gençlik Kolları üyesi stajyer bayan avukat İ.D., gözaltına alındı.

Sözcü’de yer alan habere nazaran; CHP Nilüfer ilçe Başkanı, Gençlik Kolları ve Bursa Barosu Lider Yardımcısı Aslı Evke ile birlikte Bursa İl Emniyet Müdürlüğü önünde açıklama yapan İl Başkanı Turgut Özkan, “Gençlik Kolları üyesi stajyer avukat arkadaşımız, “Bu ürün size değerli mı geldi. Erdoğan sayesinde. Oy verirken aklınızda bulunsun” yazılı stickerları eserlere yapıştırdı diye polis marifetiyle gözaltına alındı. Gece saat 02.00’a kadar adeta cezalandırma yapar üzere alınmıştır. Artık de hukuksuz ve kanunsuz bir halde mesken aramasına karar verilmiştir. Bu zulmü kınıyoruz. Bu zulmü yapanlar, bizi susturabileceklerini zannediyorlar. İktidara geldiğimizde bu zulmün hesabını kanunla soracağız” sözlerini kullandı.

Bursa Barosu Lider Yardımcısı Aslı Evke, “Bu büsbütün hukuksuz bir süreçtir seçim kanuna muhalefet gözaltı ve konut aramasına sebebiyet verecek cürüm değildir. Stajyer avukat arkadaşımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir