Buzlanan Tesla aracın açılmayan kapısı gündem oldu

Kanadalı bir meteorolog olan Rachel Modestino, geçen hafta şiddetli bir kış fırtınasının akabinde sıcaklıklar eksiye niyet Tesla aracının kapısını açamadı.

Modestino’nun aracının kısmen buzla kaplıyken kapıyı açmak için verdiği çabayı gösteren görüntü, 10 milyondan fazla kere görüntülendi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Modestino, Tesla CEO’su Elon Musk’ı etiketleyerek “Bahse girerim Tesla’yı tasarlarken buzlanmayı düşünmediniz” diye yazdı.

Modestino’nun paylaşımına Twitter kullanıcılarından çeşitli reaksiyonlar gelirken bazıları de telefonundaki bir uygulamayla otomobilini nasıl açacağına dair tavsiyelerde bulundu.

Kimi toplumsal medya kullanıcıları da Modestino’yu bir otomobil için yaklaşık 50.000 dolar ödediği halde arabayı koyacak bir garajı olmadığı için tenkit yağmuruna tuttular.

Bunun üzerine tekrar paylaşım yapan Modestino, Musk’ı eleştirmek yerine yalnızca yaşadığı ikilemi göstermek istediğini belirtti. “Sadece fiyatına nazaran aptalca bir kusur olduğunu düşündüğüm için tweet attım.” diyen meteorolog, “Öğrendim: kilidi açma özelliği, daha uzun mühlet buz çözme, bebek ve otomobil kılıflarına daha az nazik davranma. Yardımınız için teşekkür ederim, Keyifli Noeller.” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir